Šią savaitę skaitome

 Naujausiame katalikiško žurnalo „Artuma“ numeryje neišvengta temų apie karo Ukrainoje ir bažnyčios bei Dievo ir žmogaus santykį nelaimės akivaizdoje.

Kultūros ir meno žurnale „Krantai“ svarstymai, kaip kinta klasikos autorių įvaizdžiai nūdienos kontekste.

     

Naujausiame „Literatūra ir menas“ numeryje rasite kraštiečių Eugenijaus Ališankos ir Almio Grybausko kūrybą.

Kultūros ir meno žurnale „Nemunas“ dėmesio vertas straipsnis „Kinas tarpukario Lietuvoje: kino pramonės gimtis“, o taip pat straipsnis „Tiesa ar šmaikšti dezinformacija?“ paneigs arba patvirtins šiuos teiginius: „Bethovenas- piktas Mozartas Chopinas- ne toks piktas Bethovenas. Čaikovskis- Chopinas plius orkestras...“

     

Skaitytojams besidomintiems krašto apsauga, jos istorija bei įvairiomis pasaulio militaristinėmis naujienomis  siūlome Lietuvos kariuomenės žurnalą „Karys“ bei jo priedą  „Kardas“. Šalia aktualiausių naujienų apie karą Ukrainoje rasite ir kitų įdomių straipsnių. Įdomaus skaitymo!

     

 Jūsų dėmesiui - naujas kultūros žurnalo „Baltas kambarys“ numeris. Menotyrininkės Vilmos Kilinskienės teigimu, tai ne tik žurnalas, bet ir naujas reiškinys, formuojantis savo auditoriją daugiausia iš jaunųjų menininkų ir akademinės bendruomenės, kuri į jį labiau orientuojasi. „Žurnalas tampa reiškiniu, nes vystosi į parodas, susitikimus, diskusijas, apie jį formuojasi tam tikra kūrybinė bendruomenė“, – sako V. Kilinskienė.

  Naujausiame numeryje įdomus interviu su iliustratore Rasa Karper, kurios iliustruotų knygelių rasime ir mūsų bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje („Meškių istorijos“). Mėgstantiems pikantiškas istorijas - Žilvino Vareikio straipsnis „Keturi akordai Merlin Monro gyvenimui“ . Na, o disonansų gerbėjams- Mindaugo Peleckio  straipsnis  „Rokas ir metalas islamo pasaulyje: trumpa apžvalga“.

          

ePaveldas
Knygų startas
BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skaitmeninio raštingumo mokymai