Pasidalinkite savo ir savo giminės istorijomis, atsiminimais apie Elektrėnų kraštą!

Pasidalinkite savo ir savo giminės istorijomis, atsiminimais apie Elektrėnų kraštą!

Trumpai apie „Vilnijos vartus“

: Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka partnerių teisėmis nuo 2008 m. dalyvauja Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos rengiamame projekte – Vilniaus apskrities kraštotyros portalo www.vilnijosvartai.lt kūrime. Svetainė vertinga tuo, jog vienoje vietoje galima rasti susistemintą, atrinktą, išliekamąją vertę turinčią ir bibliografiniais sąrašais paremtą, kokybišką informaciją apie Vilniaus apskritį – vietoves, paveldo objektus ir lankytinas vietas, žymius žmones ir bibliotekose parengtus kraštotyros darbus. www.vilnijosvartai.lt saugoma informacija ir apie Elektrėnų savivaldybės vietoves, personalijas, pateikti suskaitmeninti Elektrėnų krašto kraštotyriniai darbai.
2016 m. pagal Vilniaus apskr. A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos projektą sukurta nauja svetainės versija. Joje yra daugiau galimybių, tarp kurių – „Bičių korys“, kurią ir norime jums plačiau pristatyti.

Apie „Bičių korį“
Ši duomenų bazė skiriama vietos bendruomenių kraštotyros informacijos sklaidai, t.y. šioje dalyje gali rašyti visi ir taip „nešti medų“ į savo krašto kraštotyros „avilį“, prie kurio prieigą turi visi, turintys internetą. Tokiu būdu į kraštotyros informacijos sklaidą galima įtraukti ir į užsienį pasitraukusius kraštiečius, turinčius vertingos istorinės medžiagos, prisiminimų iš praeities laikų, dar nepublikuotų nuotraukų, laiškų ir kt.
Galbūt tokios medžiagos turite ir JŪS? RAŠYKITE apie Elektrėnų krašto asmenis ir jų/Jūsų atsiminimus, krašto istoriją, vietoves, pavadinimus, jų kilmę, tradicijas, gyvenimą ir pan., kelkite suskaitmenintas nuotraukas, laiškus, dienoraščius...
Pateikiant informaciją į „Bičių korį“ reikėtų stengtis ją tiksliai aprašyti. Prašytume nurodyti tikslius minimų vietovių pavadinimus, aprašomų asmenų vardus, pavardes, gyvenimo datas, fotonuotraukose įamžintus žmones. Reikėtų taip pat pateikti trumpą informaciją apie istoriją papasakojusį asmenį (istorijos liudininką) bei apie tekstus užrašiusius ar vaizdus įamžinusius asmenis. Galima nurodyti informacijos pateikėjo kontaktus.
Svarbu! Pateikti informaciją į „Bičių korį“ gali tik užsiregistravę asmenys. Užsiregistruoti, gauti instrukciją apie tekstų, vaizdų įdėjimą į svetainę arba atsiųsti turimą medžiagą galima šiuo adresu: jurgita.lazauskaite@amb.lt arba parašius el. laišką Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai Eglei Milkamanavičiūtei el. paštu bibliografai@elektrenai.mvb.lt taip pat galite užsiregistruoti atvykę į biblioteką. Lauksime Jūsų laiškų – prisidėkite prie krašto paveldo išsaugojimo!

BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.