UA-132470613-1

ŽMOGUS, JUNGĘS EPOCHAS : Algirdo Brazausko politinė biografija

Saulius Grybkauskas, Mindaugas Tamošaitis

ŽMOGUS, JUNGĘS EPOCHAS : Algirdo Brazausko politinė biografija

„Žmogus, jungęs epochas: Algirdo Brazausko politinė biografija“ – atkurtos nepriklausomos Lietuvos pirmojo prezidento mokslinė biografija, kurioje autoriai remiasi gausiais archyvų dokumentais, moksline bei publicistine medžiaga, interviu.

Algirdas Brazauskas – neeilinė asmenybė. Šioje monografijoje ieškoma atsakymo į klausimą kaip politikas tapo tuo, kuo buvo. Tai pasakojimas apie žmogų-politiką: nuo vaikystės iki sovietmečio inžinieriaus, nuo politinės karjeros komjaunime ir komunistų partijoje iki nepriklausomybės atkūrimo ir prezidento posto. Nors knygos centre konkreti asmenybė, tai ištisos žmonių kartos gyvenimo liudijimas ir atspindys.

Šalia svarbiausių Algirdo Brazausko gyvenimo įvykių monografijoje stengiamasi atspindėti jo pažiūras ir aplinkybes, lėmusias jo, kaip politiko, veiklą, paaiškinti politinius jo pasirinkimus ir rasti atsakymą į klausimą - koks buvo jo sėkmės receptas prezidento rinkimuose.

Iki šiol apie Algirdo Brazausko asmenybę buvo žinoma tik iš artimųjų ar jį pažinojusių žmonių pasakojimų – nebūta tyrimo, kuriame analizuojama visa prieinama faktinė medžiaga, nebuvo ir mokslinius kriterijus atitinkančios biografijos.

Knygoje „Žmogus, jungęs epochas: Algirdo Brazausko politinė biografija“ remiamasi ne tik vėlyvojo sovietmečio dokumentais, bet analizuojami ir paties šešiolikmečio Algirdo rašyti dienoraščiai bei jo vienuoliktos klasės rašiniai. Tai pasakojimas apie asmenį, asmenybę ir lyderį, kurį veikė to meto politinės, socialinės ir ekonominės aplinkybių.

„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skirkite 2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti