UA-132470613-1

ŽALČIŲ KARALIENĖ

Vytautas V. Landsbergis

ŽALČIŲ KARALIENĖ

Puikiai žinomą lietuvių liaudies pasaką „Eglė – žalčių karalienė“ Vytautas V. Landsbergis atgaivina ir perkelia į realų gyvenimą, XX amžiaus Lietuvos pokarį. Apysakoje „Žalčių karalienė“ autorius vaizduoja partizanų kovų laikotarpį, kuriame šios pasakos ir tikrovės dramatiškumas nesunkiai susijungia į vientisą siužetą. 

Pajūryje gyvenanti moksleivė Eglė rašo dienoraštį. Ji jauna, jautri, labai mėgsta literatūrą. Dienoraštį pradėjo būdama septyniolikos. Jos dienoraštyje – asmeniniai išgyvenimai, mintys ir potyriai, sapnai, kasdieniai įvykiai – tarp jų ir susitikimas su partizanų vadu Žilvinu 1945 m. pavasarį. Dienoraštis baigiasi 1956 metais, kai ji su keturiais vaikais iš Gotlando salos grįžta į Lietuvą aplankyti artimųjų. 
„Žalčių karalienė“ – tarsi modernizuotas epas, pasaka čia tampa didingesniu ir reikšmingesniu kūriniu, atliepia realų, dramatišką gyvenimą, skausmingas netektis, išdavystes ir meilę. O Lietuvos pokario istorija atsidūrusi pasakoje suskamba dar romantiškiau, nors tikrai ne mažiau tikroviškai. 

Vytautas V. Landsbergis knygoje „Žalčių karalienė“ naudoja citatas iš partizanų vado Liongino Baliukevičiaus-Dzūko dienoraščių ir remiasi partizanų dokumentais, laiškais, liudijimais ar pasakojimais. Autentiškumas pinasi su fantazija, žiaurumas su romantika.

„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skirkite 2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti