WITKACY. PLĖŠRŪNIŠKAS PROTAS

WITKACY. PLĖŠRŪNIŠKAS PROTAS

„Witkacy. Plėšrūniškas protas“ – neeilinės asmenybės, Lenkijos menininko, rašytojo, fotografo, dailininko ir meno teoretiko Stanisław Ignacy Witkiewicz-Witkacy darbų rinktinė, lydima lietuvių ir lenkų mokslininkų tekstų bei interpretacijų.
Retas menininkas gali pasigirti tokiais neeiliniais įvairiapusiais gabumais kaip Stanisław Ignacy Witkiewicz-Witkacy (1885–1939). Tai išskirtinis lenkų menininkas, kurį amžininkai vertina labai nevienareikšmiškai. Vieniems jis – genijus ir vunderkindas, kitiems – pasileidėlis ir narkomanas, nepaliaujantis kelti skandalus ir  provokuojantis visuomenę. 

Menininko gyvenimas gana margas. Jaunystėje lydėjo buvusį vaikystės draugą Bronislav Malinovsky etnografinėje ekspedicijoje į Okeaniją (1914). Spalio revoliucijos metu buvo Sankt Peterburge. To meto katastrofiški įvykiai, vaizdai ir išgyvenimai nulėmė jo vėlesnę pilietinę pozįciją.

Stanisław Witkiewicz-Witkacy  kolekcijoje daugiau nei keturiasdešimt pjesių (pusė jų, deja, prarasta), keturi romanai (vienas jų nebaigtas), keletas filosofijos ir meno teorijos traktatų. O jo piešinių, portretų, autoportretų ir fotografijų užtektų ne vienai galerijai – tai meno sritis, kurią Stanisław Witkiewicz-Witkacy mėgo labiausiai.

BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
Skaitmeninio raštingumo mokymai
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.