UA-132470613-1

KOMPASAS

Mathias Enard

KOMPASAS

 „Kompasas“ - stulbinantis romanas, nutiesiantis tiltą tarp Europos ir islamiškojo pasaulio. 2015 m. apdovanotas garbingiausia Prancūzijos literatūros Gonkūrų premija. Knygos autorius skaitytoją veda į jaudinančią kelionę po įvairių kultūrų ir emocijų pasaulį.

Kai virš Vienos nusileidžia naktis, nepagydomai sergantis nemigos kamuojamas muzikologas Fransas Riteris kasvakar gulasi į lovą ir praleidžia neramią naktį klaidžiodamas po sapnų, prisiminimų ir nuskausminamųjų vaistų sukeltų haliucinacijų pasaulį, dar ir dar kartą išgyvendamas praeitį - nemąžtantį susižavėjimą Vidurio Rytais, begalę kelionių į Stambulą, Alepą, Damaską ar Teheraną, įvairius rašytojus, menininkus, muzikantus, akademikus, orientalistus ir tyrinėtojus, kurie pasklidę po didžiulę jo prisiminimų teritoriją. „Kompasas“ kviečia mus keliauti laiku ir erdvėje. 

Rittero atmintis tarsi audžia persišką šilko kilimą iš savų prisiminimų, rytų poezijos posmų, Tomo Mano, Ničės, orientalisto Kubre ir Delakrua minčių, Mocearto „Turkų maršo“ ir Bizė „Džamilio“ muzikos gaidų. Tai europiečio pasakotojo kelionė po egzotiškuosius Rytus, pasitelkiant šių kraštų knygas, muziką, dailę, keliautojų ir tiesiog avantiūristų pasakojimus.

Neišeidamas iš savo buto Vienoje Francas Riteris nuo vienuolikos valandos vakaro iki septynos valandos ryto jis vėl ir vėl išgyvena savo gyvenimą. Maždaug tiek pat laiko - aštuonių valandų - prireiks perskaityti keturis šimtus šio ypatingo romano puslapių apie moters meilę ir aistrą keliauti, apie tai, kaip šie dalykai tampa vienintele galimybe jausti ir gyventi. Šių prisiminimų centre visuomet yra jo meilė be atsako - Saros, jaunos raudonplaukės moters, fanatiškai tyrinėjančios Artimuosius Rytus, įvaizdis, kuris kaip kelrodė žvaigždė spindi visą pasakojimą. Kažkada Sara pokštaudama padovanojo Francui kompasą, vietoj šiaurės rodantį į rytus... 

„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skirkite 2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti