UA-132470613-1

GROŽIS LYG ŽAIZDA

Eka Kurniawan

GROŽIS LYG ŽAIZDA

1997 m. iš kapo pakyla Devi Ayu, kur buvo palaidota prieš dvidešimt vienerius metus. Nuostabaus grožio prostitutė, mišrios rasės olandų plantatorių palikuonė, ryžtasi atkeršyti už jos šeimai tekusį prakeiksmą. „Grožis lyg žaizda“ – magiškojo realizmo įkvėpta istorija ir kelionė laiku į Indonezijos istoriją ir sopulingus šalies žmonių išgyvenimus.

Devi Ayo ir keturių jos dukrų gyvenimą žymi kraujomaiša, žudynės, prievarta, beprotybė ir širdgėla. Visos moterys – išskirtinio grožio, išskyrus vieną, pačią jauniausią, kurią šaukia Gražuolės vardu. Ji gimė dvylika dienų iki motinos mirties, tad pastarosios žodžiai, ištarti gimus mergaitei, sutalpina visą romano dramatiškumą: „Pats baisiausias prakeiksmas yra pagimdyti gražią mergaitę pasaulyje vyrų, kurie koktesni už rujojančius šunis.“

„Grožis lyg žaizda“ veiksmas vystosi išgalvotame Halimundos mieste Indonezijoje. Visa šalies istorija – olandų kolonializmas, Japonijos okupacija, pokario revoliucija, prezidento Suharto diktatūra ir jo nuvertimas – visi šie laikotarpiai atsispindi magiškame pasakojime.

Moters likimas tokioje aplinkoje nulemtas neatsakingų vyrų, nesvarbu, kokią politinę ideologiją jie išpažintų. Visos Devi Ayu dukros yra skirtingų tėvų ir pačios patiria baisias šalies neramumų pasekmes. Keršto siekis, konfliktai, vietiniai mitai ir prietarai – Devi Ayu ir jos dukrų gyvenimo riboženkliai.

Hiperbolės meistras Eka Kurniawan goteskiškai ir kritiškai žvelgia į savo šalies praeitį, kritikuodamas socialines normas ir pasakodamas istoriją iš vienos šeimos, esančios socialinio gyvenimo paraštėse, perspektyvos. Prisikėlusi Devi Ayu pasiryžusi atkeršyti už šį prakeiksmą ir pasitelkia visą savo išmonę tam pasiekti. Stebuklingam pasakojimui rutuliotis mirtis netrukdo – kai viskas, regis, baigėsi, romanas tik prasideda. Ekskursai į praeitį, ant juodojo humoro ribos balansuojantis pasakojimo stilius ir gyvai kasdienybėje veikiantys mitai – toks „Grožis lyg žaizda“ siužetas.

„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skirkite 2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti