Graikas Zorba

Nikos Kazantzakis

Graikas Zorba

„Graikas Zorba“  vardą išgarsino filmas, o dar labiau juostai sukurta sirtakio melodijos versija. Vis dėlto pirmiausia yra literatūrinis fenomenas – laisvo, nevaržomo „čia ir dabar“ gyvenimu besimėgaujančio žmogaus istorija.

Knygos pasakotojas nusprendžia pakeisti savo gyvenimą ir pažinti jį ne iš knygų - jis trokšta veiksmo. Dėl šios priežasties jis išsinuomoja anglies kasyklą Kretoje ir išvyksta ten nusiteikęs rimtai veiklai. Deja verslas nepasiseka, planai žlunga, tačiau likimas jam įteikia dovaną - jis sutinka Aleksį Zorbą.

Zorba niekada nesimokė ir neskaitė knygų, tačiau apie gyvenimą žino daugiau nei bet kas kitas. Jis daro tai, kam yra nusiteikęs – jei nori groti, groja, užsimano šokti, šoka. O jei neturi ūpo ir nenori nieko daryti, nesivaržo to pasakyti.

Iki šiol pasaulį tik knygos puslapiuose pažinęs pagrindinis veikėjas žavisi Zorbos asmenybe – jo gilūs samprotavimai ir laisvos mintys išreiškia atvirumą pasauliui ir gebėjimą mėgautis gyvenimu. Kalbėti tai, ką galvoji ir daryti tai, kas tuo metu atrodo teisinga. Zorba viską daro iš širdies. Jei dirba, pamiršta viską. Jei myli moterį – taip, lyg ji būtų vienintelė pasaulyje.

Geriausias žodis graikui Aleksiui Zorbai apibūdinti – nežabota ir bekompromisė laisvė. Kai kas jį vadino graikų čigonu, kitiems jis buvo pirmykščio gyvenimo būdo įsikūnijimas, tretiems asocijavo su avangardiniais meno judėjimais ir šiuolaikiniu žmogumi. Deja, apibūdinant Zorbą laiko kategorijos bevertės, nes graikas Zorba pripažįsta vienintelį laiką – dabar.

Internetinio katalogo nuoroda padės jums užsisakyti ar rezervuoti norimą knygą.

http://katalogas.elektrenai.mvb.lt/simpleSearch.do?pageSize=1&order=true&BI001=C218C1LIBIS-000000156765

Šaltinis: 

BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.