Geltona poringė I dalis

Liuda Petkevičiūtė

Geltona poringė I dalis

Apie „Geltonos poringės“ esmę ir turinį byloja skyrių pavadinimai: „Geltonybių aibė“ (išvardijama ir aptariama geltonio spalvų ir atspalvių gausybė), „Geltonumo išdaigos“ (aptariami su geltoniu susiję įdomūs, nepaprasti dalykai), „Žodis kas rytas vis kitaip kūlio ritas“ (aiškinami su geltoniu susiję patarlės, posakiai, priežodžiai), „Įmink mįslę geltongyslę“ (sąmojingai pateikiamos su geltoniu susijusios mįslės), „Krakis Geltonakis“ (sakmė apie geltonbaubį siaubą), „Geltona pasaka“ (linksma ir sykiu pamokanti eiliuota pasakaitė apie pirmykštę vištų ir ančių nesantaiką), papildyta žodingu vištų ir ančių vardynu, kurį vartydamas skaitytojas be ypatingų pamokslų perpranta, kokia įstabi ir plati lietuvių kalbos daugžodystė (sinonimika).
Be to, visi skyriai čia iškaišyti senosiomis lietuvių sakmėmis ir padavimais, kuriuos privalu nuo mažens žinoti kiekvienam lietuviui. Kai kurios sakmės daugeliui bus tik viena ausim girdėtos, o kai kurios – ir visai nežinomos.
Aliai vienas knygos puslapis išdabintas savitais ir nepaprastai pagaviais dailininkės Laimutės Varkalaitės piešiniais. Knygelė ne tik puošni, bet ir puikiai išleista, už grožį ir kokybę apdovanota labdaros bei paramos iždo „Švieskime vaikus“, o tarptautinėse paveikslėlių knygų varžybose „1st Little Hakka international book competition“ šios knygos piešiniai buvo atrinkti į antrąjį ratą.
Knygą rašytoja skiria visiems tiems, kurie dosniai, kaip pati saulė, dalina savo širdies ir proto šviesą, o skaitytojus ragina savo ruožtu spindėti žvaigždėmis ir šviesti saulėmis – tik tuomet gyventi bus iš tikro šviesu…
Be „Raudonos“ ir „Geltonos“, dar bus išleistos „Mėlyna“, „Žalia“, „Raiba“ ir kitokios poringės – kiekviena iš jų vis sodresnė ir skalsesnė.

Šaltinis: UAB ,,Lieparas“

Šios elektroninio katalogo nuorodos pagalba galėsite užsisakyti arba rezervuoti norimą knygą:

http://katalogas.elektrenai.mvb.lt/simpleSearch.do?pageSize=1&order=true&BI001=C2180000158889

Dailininkė Laimutė Varkalaitė

BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.