UA-132470613-1

ESEKSO SLIBINAS

Sarah Perry

ESEKSO SLIBINAS

Kartais mirtis išlaisvina ne tik velionį, bet ir jo artimuosius. Mirus vyrui, Koros Syborn liūdesį lydi palengvėjimas ir atsiradusi galimybė gyventi nevaržomai ir skirti laiko savo pomėgiui tyrinėti pasaulį, nes mokslui gabi moteris buvo priversta vaidinti paklusnią ir nuolankią žmoną. Romanas „Esekso slibinas“ kviečia į Viktorijos laikų Angliją, kur teks leistis į mistinės būtybės, bauginančios Esekso gyventojus, paiešką.

Velionis Koros Syborn vyras buvo valstybės tarnautojas – sakoma, kad jis turėjo dvigubai daugiau galios nei politikai, bet visiškai jokios atsakomybės. Jam mirus, Kora Syborn palieka Londoną ir su autizmu sergančiu sūnumi Frenciu patraukia į Eseksą, kur tikisi mėgautis ramybe. Su savimi ji išsiveža ir didmiestį apėmusią mokslinių atradimų ir paleontologijos aistrą.

Jiems atvykus į Kolčesterio miestelį, paaiškėja, kad jis gyvena gandais apie pirmą kartą per du šimtus metų čia pastebėtą skibiną primenančią pabaisą. Žmonės įbauginti. Atsiranda teigiančių, jog slibinas pagrobė jų vaikus, kiti liudija matę kaip jis suaugusiems vyrams nusuka sprandą. Korą ši istorija įkvepia – netikėdama prietarais, ji mano, kad pabaisa tėra viena iš anksčiau neištirtų gyvūnų rūšių. Leisdamasi į jo paieškas, ji sutinka Aldvinterio vikarą Viljamą Ransomą. Jis mano, kad visa ši karštligė kilo dėl moralinio pasileidimo ir tikėjimo paniekinimo. Jis ir Kora nesutaria dėl visko, tačiau tarp jų mezgasi netikėtas ryšys.

Ar mums reikia Dievo, kad būtume saugūs ir užtikrinti? Ar mokslo spragos leidžia kurti istorijas apie demonus? Romane „Esekso slibinas“ susiduria trys pasaulėžiūros – religingojo vikaro, prietarais tikinčių parapijiečių ir mokslinį požiūrį atstvaujančios Koros. Tačiau pasaulis sudėtingas ir vieno aiškaus ir teisingo atsakymo, deja, nėra.

Romano autorė Sarah Perry su mitine pabaisa „susipažino“, kai jos vyras vartė 1938 m. išleistą „Gidą po Eseksą“. Joje būta ištraukos iš 1669 m. išleistos brošiūros apie pabaisos slibino pasirodymą šiose apylinkėse. Knygelėje pateiktos žinios apie būtybės elgesį, vietas, kur ją galima rasti ir patarimus kaip ją įveikti. Žinia apie šią brošiūrą įkvėpė romano autorę sukurti šią paslaptingą istoriją XIX a. Anglijoje. Sukūrusi „Esekso slibiną“ Sarah Perry nusprendė surasti originalų XVII a. dokumentą bibliotekos kataloge. Paėmusi į rankas romaną įkvėpusią brošiūrą, ji suprato, kad dabar „baigėsi ilga kelionė“.

Knygos autorė Sarah Perry – britų rašytoja, Karališkajame Holovėjaus koledže įgijusi kūrybinio rašymo daktaro laipsnį. Jis skaito teologijos, istorijos bei literatūros paskaitas Prahos ir Prinstono universitetuose. „Esekso slibinas“ – antrasis jos romanas, išleistas daugiau nei dvidešimtyje šalių ir nominuotas ne vienam prestižiniam apdovanojimui, pradedant „Costa Book Awards“ ir baigiant Walterio Scotto vardo premija.

„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skirkite 2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti