UA-72164723-1

DALAI LAMA APIE PASAULĮ

Jo Šventenybė ir Franz Alt

DALAI LAMA APIE PASAULĮ

Šiandien visuomenės bendrabūvio pagrindu klaidingai laikomas žmonėms įgimtas savanaudiškumas, padedantis siekti materialinės gerovės. Tačiau kai daugumo pirštai lenkti į save, sunku spręsti globalias problemas – jas suprasti galima ne konkuruojant, o ieškant to, kas bendra visiems planetos gyventojams. Jo Šventenybė Dalai Lama XIV teigia, jog kiekviename mūsų slypi polinkis į gėrį ir žinojimas, jog dvasiškai ir emociškai visi žmonės yra broliai. Todėl reikėtų puoselėti tai, kuo žmonės panašūs, o ne stengtis pabrėžti skirtumus. Vienas žinomiausių pasaulio dvasinių lyderių knygoje „Apie pasaulį“ ieško atsakymo į klausimą, kaip politinių, ekonominių ir ekologinių problemų kontekste rasti pagrindą žmonių bendrystei ir pasaulinei taikai.

„Kartais manau, kad būtų geriau, jei religijų nebūtų. Visose religijose ir šventraščiuose galima įžvelgti galimybę rastis smurtui . Todėl ir svarbu, kad visuotinė moralė būtų aukščiau už visas religijas. Mokyklose etikos pamokos reikalingesnės už tikybos pamokas. Kodėl? Jei norime, kad žmonija išliktų, svarbiau žinoti, kas mus vienija, o ne nuolat pabrėžti, kas skiria.“
Knyga „Apie pasaulį“ – tarsi Jo Šventenybės Dalai Lamos kreipimasis asmeniškai į kiekvieną iš mūsų. Atsiliepti į jo kvietimą – tai atrasti žmones jungiantį gerumo pradą, o tokią neigiamą savybę kaip savanaudiškumą panaudoti sprendžiant planetos problemas. Anot Dalai Lamos, kiekvienas mūsų nešiojame tai, ko reikia pasaulinei taikai – atjautą, supratimą ir jautrumą kitų rūpesčiams. Tereikia rasti kaip jas atskleisti.
Išsyk tarptautiniu bestseleriu tapusioje knygoje paliečiami jautriausi klausimai – nuo individo psichologijos iki ekologinės katastrofos. Jo Šventenybė Dalai Lama perspėja pasaulį apie kylančio nacionalizmo ir tautų skirtybes akcentuojančios politikos grėsmes. Jis nevengia nepatogių temų, tokių kaip pabėgėlių krizė ar ekologinė katastrofa. Knygoje „Apie pasaulį“ Tibeto dvasinis lyderis teigia, kad įmanoma rasti universalias moralės normas, nes už visų šitų negandų slypi bendras vardiklis – žmogus ir jo prigimtis.
Knyga „Apie pasaulį“ – galimybė kartu su vienu išmintingiausių pasaulio žmonių svarstyti, kuo šiandien gyvena pasaulis. Ji padės nuspręsti, kaip eiti teisingu keliu, rasti balansą tarp asmeninių poreikių ir atsakomybės. Šalia globalių problemų Dalai Lama nepamiršta ir to, kas svarbu kiekvienam atskiram žmogui. Jis permąsto pasaulyje įsigalėjusį materializmą ir siūlo išeities ieškoti meditacijoje. Jo Šventenybė teigia, kad mūsų smegenys yra tarsi treniruojamas raumuo – tą įrodo ir neuromokslas. Todėl sąmoningai mąstydami tai, kas gražu ir gera, galime atsikratyti tamsių minčių ir keistis patys.
Jo Šventenybė Dalai Lama – Tibeto dvasinis lyderis, Nobelio taikos premijos laureatas. Kinijai okupavus Tibetą, jis pasitraukė iš šalies ir šiuo metu aktyviai kovoja dėl jos nepriklausomybės. Dalai Lama aktyviai keliauja po pasaulį, skaitydamas paskaitas religijos, etikos, filosofijos, kultūros ir politikos temomis. Jo Šventenybė ne kartą lankėsi ir Lietuvoje, kur susitiko su Lietuvos žmonėmis. 2018 m. vizito metu skaitytoje paskaitoje jis skatino paversti XXI a. taikos ir dialogo amžiumi ir taip išsaugoti planetą ateities kartoms.

„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skirkite 2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti