UA-132470613-1

BAIMĖ: Trumpas Baltuosiuose rūmuose

Bob Woodward

BAIMĖ: Trumpas Baltuosiuose rūmuose

Knyga, kurios kai kas laukė su nekantrumu, o kai kas su baime – „Baimė: Trumpas Baltuosiusose rūmuose“ pasakoja apie pirmuosius du prezidento kadencijos metus ir parodo tikrąjį Donaldo Trumpo veidą.

Tiriamosios žurnalistikos profesionalas Bob Woodward gali būti tituluojamas Baltųjų rūmų metraštininku. Jo plunksna ir aštrus žvilgsnis jau aprašė aštuonių JAV prezidentų vadovavimą nuo Nixono iki Obamos. Jis buvo tas žmogus, kuris atskleidė žymųjį Watergate skandalą, dėl kurio Richard Nixon buvo priverstas palikti postą. Šiandien kritiško ir profesionalaus žurnalisto žvilgsnis krypsta į Donaldo Trumpo administraciją.
Kai 2016 m. galingiausios pasaulio valstybės prezidentu tapo ekscentriškasis milijardierius Donaldas Trumpas, visi sulaikę kvapą laukė, kaip toliau klostysis pasaulio politikos įvykiai. Drąsiais ir ne visada apgalvotais pareiškimais tiek oponentus, tiek šalininkus šokiravęs kandidatas stojo už JAV vairo ir nuo to laiko kiekvienas jo veiksmas nepalieka abejingų. Šiandien pagrindiniu politikos naujienų kanalu tapo prezidento asmeninė „Twitter“ paskyra, o priimti sprendimai supriešino jį su senais sąjungininkais. 
Knygos „Baimė: Trumpas Baltuosiuose rūmuose“ pagrindas – žurnalisto surinkti šimtai valandų interviu su administracijos darbuotojais ir kitais aukščiausiais valstybės pareigūnais, dokumentų, užrašų ir dienoraščių analizė. Bob Woodworth išsamiai ir detaliai aprašo, kaip Donaldas Trumpas priima aukščiausio lygio vidaus bei užsienio politikos sprendimus. Tai tiksliausias prezidentinio darbo portretas, sukurtas per pirmuosius jo vadovavimo metus.
Pats Donaldas Trumpas į knygą reagavo sau būdingu stiliumi. Jis teigė, kad visi joje pasakojami dalykai yra pramanyti, o citatos išgalvotos – esą, jei būtų taip kalbėjęs, niekuomet nebūtų išrinktas JAV prezidentu. Nors dabar yra nusiteikęs kritiškai Bob Woodworht atžvilgiu, dar 2013 m. Trumpas pagyrė šio parašytą darbą apie Barako Obamos administraciją.

„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.
Skirkite 2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti