AŠ – STEBUKLAS, JŪS NEPASTEBĖJOTE?

Jonas Miklovas

AŠ – STEBUKLAS, JŪS NEPASTEBĖJOTE?

Iki šiol neviešintos, intriguojančios ir dabar jau dažniausiai juokingai skambančios istorijos apie 2008–2013 Kauno „Žalgirio“ gyvavimo metus sugulė į krepšinio entuziasto, portalo BasketNews redaktoriaus Jono Miklovo knygą „Aš stebuklas – jūs nepastebėjote?“.
75-metį minintis Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pergyveno daugybę skirtingų laikotarpių, tačiau vieni įdomiausių ir vis dar gyvi daugelio krepšininkų atmintyje buvo daugiau nei penkeri metai nuo 2008-ųjų, kai klubui vadovavo verslininkas Vladimiras Romanovas.
Knyga „Aš stebuklas – jūs nepastebėjote? Neeiliniai Kauno „Žalgirio“ metai valdant Vladimirui Romanovui“ pasakoja humoro, o kartais ir absurdo kupinas, kvapą gniaužiančias istorijas iš klubo gyvenimo. Knygos autorius Jonas Miklovas kalbino žmones, dirbusius ar žaidusius klube būtent tais metais, kai jam vadovavo V. Romanovas.
Vienas pagrindinių pašnekovų – „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas, prisimindamas 2008–2013 metus sako, kad tai buvo laikas, kai žiniasklaida mirgėte mirgėjo skambiomis antraštėmis ir dažnai kalbant apie „Žalgirį“ net nebūdavo kalbama apie krepšinį.
Knygoje „Aš stebuklas – jūs nepastebėjote?“ sudėtos istorijos apie tai, kaip buvo boikuotuojamos LKL rungtynės, kaip buvo užblokuotas Jono Mačiulio automobilis, kuriame jis vežė 150 tūkstančių litų grynaisiais, kaip V. Romanovas tikrindavo krepšininkų sveikatą „Odos dujų analizatoriumi“, kaip jis iš anksto nurodydavo žaidėjų keitimus per rungtynes, kaip V. Romanovo paliepimu klubo treneris Darius Maskoliūnas nepateko į treniruotę, kaip verslininkas liepdavo tikrinti krepšininkus savo garsiuoju pirštų testu, kurio užsispyrusiai vengė Paulius Jankūnas... Šios ir dar daug kitų šokiruojančių istorijų, kurias autoriui papasakojo Arvydas Sabonis, Gintaras Krapikas, Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas ir kiti krepšininkai bei treneriai, išgyvenę tą neeilinį laikotarpį.
Verslininko vadovavimas komandai tuomet tikrai niekam nekėlė juoko. Pasak klubo vadovo Pauliaus Motiejūno, ši knyga ir dabar nebūtų išvydusi dienos šviesos, jei „Žalgiris“ nebūtų išlipęs iš duobės, kurioje buvo atsidūręs. Tačiau, kai blogiausia - jau praeityje, visos neįtikėčiausios istorijos tiesiog juokingos ir jas jau galima garsiai pasakoti. Taigi pasakojimai, kurie sklido iš lūpų į lūpas tik uždarame žmonių būrelyje, dabar J. Miklovo knygoje „Aš stebuklas – jūs nepastebėjote? Neeiliniai Kauno „Žalgirio“ metai valdant Vladimirui Romanovui“.

BIBLIOTEKA VISIEMS
Skirkite 1.2% GPM bibliotekai naujoms knygoms įsigyti
„Prisijungusi Lietuva“
Vilnijos vartai
Interaktyvi biblioteka
E. klasikos paieška
Epilietis
Atraskite 54,165,855 meno darbų, istorinių įrankių, knygų, video ir garso įrašų iš visos Europos.